Su kaçağı

Su kaçağı sadece sizin evinize zarar vermekle kalmayıp komşularınıza da rahatsızlık verdiği için bir an önce tespit edilerek onarılmalıdır.

Kaçak Tespiti

Su kaçakları genellikle mutfak, banyo ve tuvalet gibi su tesisatının döşeli olduğu alanlarda görülür. Tesisatın eski olması, kalitesiz malzeme kullanılması, boru patlaması, eskiyen ve paslanan malzemeler gibi durumlarda kaçak görülebilir. Kaçak olduğu zaman ilk olarak duvarın içinde damlama şeklinde başlar. Ne zamanki duvarlarda ıslaklık ve nem oluştur işte o zaman fark edilir. Fark edildiği zaman ise artık çok geçtir.

Gider açma ihtiyacı veya su kaçağı olması halinde ilk olarak sıhhi tesisat ustası çağırmalısınız. Zira su kaçağının nokta atışı ile tespit edilebilmesi için teknik donanımlar kullanılması gerekmektedir. Ustalarımız aracılığıyla bu işlemler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki su tesisatı içerisinde yaşanan bir kaçağa erken müdahale edilmemesi durumunda daha büyük hasarlar söz konusu olabilir. işte bunun önüne geçmek adına biran evvel firmamızı arayarak destek istemelisiniz.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evinizde bir su kaçağından şüpheleniyorsanız bakmanız gereken birkaç husus vardır. Bunlardan birincisi su faturanızdır. Normal kullanmanıza rağmen su faturanızda bir artış söz konusu ise su kaçağı söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra bir küf ve nem kokusu hissediyorsanız da ustalarımızı arayarak su kaçağı tespiti için 7/24 acil destek isteyebilirsiniz.

Firmamızı aramanız durumunda personellerimiz gerekli donanımlarla adresinize gelecektir. Böylelikle su tesisatında var olan kaçak nokta atışıyla tespit edilecektir. Böylelikle birden fazla yerden kırma işleminin yapılmasına da gerek kalmayacaktır. Dolayısıyla masraflarınız da giderek azalacaktır. Ayrıca gireceğiniz zahmet de azalacağı için çok kısa süre içerisinde normal hayatınıza dönmeniz de mümkün olacaktır.