radyator

Radyatör Montajı

Radyatör montajı ısıtıcıların istenilen verimde çalışması ve sistemde enerji kaybının oluşmaması için önemli bir konudur.

Çekmeköy tesisat ekipleri kombi ve radyatör tesisatlarının montajının yapılacağı bölgeyi en ince ayrıntısına kadar inceleyerek hareket eder. Bu uygulama sayesinde gereksiz masraflar oluşturmadan verimli bir ısınma desteği alabilirsiniz. Doğalgaz tesisatı yapan firmamız düşük yatırım maliyeti ve yüksek enerji tasarrufu odaklı çalışarak sorunsuz bir hizmet verebiliyor. Radyatör ve tesisat sorunlarınıza 7/24 müdahale edebilecek teknik servis desteğimiz bulunuyor. Bakım anlaşmaları ile işletmelerde verimli, sürpriz arızalar veya maliyetler ile karşılaşılmadan çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Radyatör Seçiminin Önemi

Radyatörün yerinin seçimi yapılırken ısı veriminin en yüksek olacağı bölgenin seçilmesi gerekir. Evlerde pencere önleri en soğuk bölgelerdir. Bu yüzden radyatörlerin pencere altına yerleştirilmesi tavsiye edilmez. Radyatör iç duvar yüzeyine yerleştirilecekse radyatör dış yüzey alanlarının paralele bağlanması gerekir. Böylece soğuk yüzeylerden kaynaklanan soğuk hava girişi de engellenebilir Radyatörlerde ısı geçişi iletim yoluyla gerçekleştirilir. Bu nedenle en doğru alana montajı gerekir.

Radyatör ve kombi servisi olarak öncelikli hedefimiz müşterilerimiz için gerekli mekanik sistemlere en doğru şekilde müdahale ederek zamandan ve paradan kazançlı ayrılmanıza yardımcı oluyoruz.

Radyatör Montajı İşlemi

Isıtma alanında kullanılan kombi ve kazan gibi cihazlarımız dairemizi ısıtma konusunda radyatörlere gereksinim duymaktadır. Isı ayarı kombi ya da kazan sistem üzerinden sağlanır. Radyatör petek montajı işlemleri firmamızın sertifikalı personeli tarafından yapılır. Doğru müdahale sonrasında hem mal güvenliğiniz, hem de can güvenliğiniz koruma altına alınır. Kış ayları geldiğinde petek bakımlarını da yaptırmanız gerekir. Peteklerin içinde biriken bakteriler, toz yumakçıkları ısının olduğu gibi gelmesini engellemektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, petek temizleme firmalarından destek almanız gerekir. İşlerinde profesyonel olan ustalarımız, dikkatli ve titiz çalışmalarıyla peteklerinizi en iyi şekilde temizleyebilir.