isiyalitim

Isı Yalıtımı Ölçümü

Isıl geçirgenlik katsayısı yapı elemanlarının ısıya karşı gösterdiği dirençtir. Bu direnç aralığı farklı katmanlardan bir araya gelir.

Isıl geçirgenlik katsayısı ne kadar küçük olursa, yapı üzerinde ısı kaybı o kadar düşük olacaktır. Türkiye’nin farklı bölgeleri için belirli standartlar yer almaktadır. Standartlara uymayan yapılarda enerji verimliliğinde iyileştirmeler gerçekleştiler. Çekmeköy tesisat olarak ısı yalıtımı konusunda gerekli denetimleri sizin için yapabiliyoruz. Isıl geçirgenlik katsayısı ölçümü için özel olarak üretilen cihazlardan ve uzman personelimizden destek alıyoruz.

TS 825 Standardı Ne Demek?

TS 825 standardı, binalar üzerinde ısıtma enerjisi ihtiyacının izin verilen sınır değerlerle hesaplanmasıdır. Bu standart 2008 yılında yürürlüğe girmiştir. TS standardı ayrıca yeni binaların ve tadil edilecek binaların çatı pencere ve taban levhalarına yönelik olarak minimum gereksinimleri de açıklamaktadır. Verimli şekilde çalışmayan kombiler ısınma sorunlarına neden olabilir. Isınma sorunları ortaya çıktığı zaman kombi servisimize başvurarak gerekli müdahalelerden yararlanabilirsiniz.

Isı yalıtımı yaptırmak isteyen siz değerli müşterilerimizi yalıtım süreciniz boyunca destek verebiliyoruz. Uzman kadromuz ile binanız için doğru, tarafsız, standartlara uygun olarak teknik şartname hazırlayabiliyoruz.

Her Alanda Faaliyet Gösteriyoruz

Doğalgaz tesisatı alanında da uzman firmamız her türlü alanda ısıl performansını görebilmek için katsayı ölçümü gerçekleştirebiliyor. Isıl geçirgenlik katsayısı ölçümü yapıların yalıtım uygulaması ihtiyacı olup olmadığı hakkında detaylı açıklama verecektir. Yalıtım uygulamalarından sonra yapılan ölçümlerle beraber uygulamanın doğruluğu tespit edilir. Isı yalıtımı ölçümleri firmamız tarafından sertifikalı cihazlar ve yetkin personel ile tamamlanır. Merkezimiz ısı yalıtımı ölçümünün doğru şekilde yapılabilmesi için petek temizleme desteği de veriyor. Bireysel ya da kurumsal doğalgaz tesisat talepleriniz için bizleri hemen arayabilirsiniz. Bu alanda görülen tüm sorunlarınıza ekibimizle beraber çözüm bulabiliyoruz.