dogalgaz

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı

Petek ısınma sorunlarının en büyük nedenleri arasında peteklerin kirli olması yatıyor. Düşük verimli ısınma sorunları başladıysa petek temizleme ve doğalgaz tesisatını kontrol ettirme zamanınız geldi demektir.

Firmamız petek temizliği ve doğal tesisatı konusunda profesyonel desteğini buradan yürütmeye devam ediyor.  Kalorifer tesisatının, kış aylarında bakımının yapılması gerekir. Bu tesisat üzerinde görülecek hatalar ortam sıcaklığının dengesizleşmesine ve yeterince ısınmamasına neden olabilir. Bu da kullanıcılara yüksek faturalar şeklinde kendisini gösterecektir. Bu tür problemlere düşmemek için nelere dikkat edilmesi gerekir?

Kalorifer doğalgaz tesisatı yapılırken ilk olarak tesisat borularının gidiş yönüne bakılmalıdır. Tesisat yönü belirlenirken bu sistemlerin mümkün olduğu kadar kısa ve az dönüşlü yapılması gerekir. Bu duruma dikkat edilirse ısı kaybı düşer ve tasarruf sağlanır. Firmamız mühendisleri ve deneyimli ustaları ile tesisat sorunlarını en aza indirebiliyor.

Radyatör Seçimi

Kalorifer tesisatlarından optimum şekilde faydalanabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi radyatör seçimidir. Radyatörler kullanım alanlarına ve ısı kaybetme miktarlarına göre değişim gösterir Bir odada gereğinden fazla sayıda radyatör kullanılması durumunda gereksiz ısınma sorunu görülebilir. Bu da yüksek faturaların gelmesine yol açacaktır. Radyatör seçimi ve kombi bakımı konusunda bize danışabilirsiniz.

Kombi Seçimi

Kalorifer tesisatı yapılırken kombi seçimi de önemlidir. Kombinin banyo ya da mutfağa yakın olması en önemli konulardan bir tanesidir. Kombi banyo veya mutfağa ne kadar uzak olursa, o kadar su sarfiyatı yükselmeye başlar. Bu durum da, sıcak suyun ulaşma süresini uzatır. Kombi servisi olarak müşteri odaklı hizmet veren, genç ve dinamik kadromuzla müşterilerine kesintisiz destek verebiliyoruz. Yıllardır ısı sektöründe faaliyet gerçekleştiren firmamız, deneyimli yöneticileri ve teknik servis ekibi ile sayısız projelere imza atmayı başarmıştır.