Kimyasal İle Tesisat Kaçak Tamir

Teknolojinin ilerlemesi bizlere her alanda etkin müdahale seçenekleri sunmaya başlamıştır. Bu durum su tesisatı alnında da kendisini göstermeyi başarmıştır.

Su kaçağı olan dairelerde su kaçağı tespiti bazı zamanlarda tam olarak tespit edilmeyebilir. Kalorifer tesisatlarında sisteme basınç uygulanmadığı zaman kaç tespit edilmeyebilir. Bu tür sorunlarda kimyasallar sıvı olarak tesisata uygulanarak çözülür. Gereksiz kırma işlemi yapılmadan tesisata kolayca müdahale edilir.

Su Tesisatı Sorunları

Su tesisatı problemleri kendilerini farklı şekilde gösterebilir. Kaçak sorunları büyük ya da küçük olabilir. Tesisat üzerinde kaçak büyükse sorunun bulunması kolaydır. Kaçak tespiti kimyasalı daha küçük olan sorunlarda tercih edilir. Kalorifer tesisatı üzerinde bazı küçük testler sorunu görebiliriz. Kaçak sorunu özellikle sürekli düşen basınç oranlarında kendisini gösterir. Kalorifer tesisatı üzerinde ortaya çıkan kaçaklar genellikle alt kata geçmemektedir. Kimyasal kullanarak kaçak bulma konusunda sizlere destek oluyoruz.

Kimyasal Nasıl Uygulanır?

Uygulama genellikle kalorifer doğalgaz tesisatı üzerinde kullanılır. Çünkü temiz su tesisatlarında kaçak küçükte olsa basınçlı hava kullanılarak yer bulunabilir. Ancak kalorifer tesisatlarında küçük olan kaçağı büyüterek yer tespiti yapılamaz. Bu durum kombiye zarar verebilir. Kalorifer tesisatı sistemine herhangi bir yerden doldurulan sıvı kombi çalıştırılarak takip edilir. Bir hafta boyunca çalıştırılan kombi bu zaman zarfı içerisinde kaçak tamir kimyasalını devir daim ederek tesisatın her alanında ki kaçakları kapatır. Böylece tesisatınızdaki tüm kaçaklar tamir edilmiş olunur. Temiz su tesisatı kaçak onarım konusunda ise firmamız nokta su kaçağı tespiti yaparak sorunları kolayca çözümler.

Kalorifer ya da su tesisatları üzerinde ortaya çıkan tüm kaçak sorunlarına etkin çözümler sunabilir. Küçük ve büyük kaçaklarda etkili olan kaçak giderici sıvılarımız ile sizlerin yanındayız. Tesisat konusunda gerekli destek için bizleri hemen arayabilirsiniz.